SelfEdu24 by Aneta Lange-Kępczyńska

Zaloguj
Szczęście Twojego dziecka

Szczęście Twojego dziecka - w cyfrowej rzeczywistości?

Cieszysz się, że Twój maluch opanował już tablet i wie, jak odnaleźć interesujące go bajki? Myślisz sobie, ale będzie z niego w przyszłości technologiczny AS. Uważaj, bo jest na dobrej drodze do cyfrowego uzależnienia. A jak myślisz, czemu Steve Jobs nie pozwalał swoim dzieciom na zabawę z iPadem?

Być może miałeś okazję przeczytać jego wypowiedź dla The New York Times, w której  zdradził czytelnikom, że stara się ograniczać swoim dzieciom dostęp do nowych technologii w domu. Podobnym tropem podążają inni liderzy z Doliny Krzemowej, dostrzegając niebezpieczeństwo potencjalnego uzależnienia, bądź narażenia swoich podopiecznych na negatywne treści.

Teraz badacze znaleźli kolejny dowód na to, że trzeba zachować czujność w temacie. Z badań przeprowadzonych przez uczonych z Uniwersytetu Stanowego San Diego wynika, że nastolatkowie, którzy spędzają dużo czasu przed ekranem urządzeń elektronicznych, grając w gry, korzystając z mediów społecznościowych, pisząc i „video-czatując”, są mniej szczęśliwi niż ich rówieśnicy, którzy wykorzystują ten czas w inny sposób – uprawiając sport, czytając gazety i magazyny, bądź wchodząc w bezpośrednie interakcje ze swoimi kolegami i koleżankami.

Profesor psychologii Jean M. Twenge, autor badania opublikowanego przez Sciencedaily.com, zwrócił również uwagę na zależność, z której wynika, że poczucie nieszczęścia u nastolatków rośnie po przekroczeniu 1 godziny spędzonej codziennie przed ekranem.

Zatem kluczem do szczęśliwego obcowania z mediami cyfrowymi jest - jak ze wszystkim - zachowanie zdrowego umiaru. "Staraj się spędzać nie więcej niż dwie godziny dziennie na multimediach cyfrowych i zwiększaj ilość czasu spędzanego na poznawaniu przyjaciół twarzą w twarz i sporcie”-  radzi nastolatkom autor badania.

Tak więc już wiesz, co zrobić, jak Twój maluch sięgnął ponownie po tablet...

Więcej:

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/01/180122091249.htm

selfedu24TAGIselfedu24
rozwój dziecka nowe technologie szczęście
selfedu24KOMENTARZEselfedu24
selfedu24INSTAGRAMselfedu24

@selfedu24.pl
Copyright © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone, selfedu24.pl
Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe