SelfEdu24 by Aneta Lange-Kępczyńska

Zaloguj
Szczęście

Szczęście - na Święta i nie tylko☺

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” – niech te słowa Alberta Schweitzera będą mottem dla nas wszystkich w te Święta, ale i na co dzień. Życzę Wam dużo szczęścia i radości, zdrowia oraz nieustannie płonącej energii do realizacji swoich pasji, marzeń i wszelkich zamierzeń. A jak sięgnąć po szczęście?

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi, bo każdy z nas odczuwa je na swój sposób. Jednak psycholodzy definiują kilka poniższych czynników, które sprzyjają osiągnięciu większego poziomu zadowolenia z życia.

Dbajmy o relacje z innymi i cieszmy się wspólnie spędzonym czasem z rodziną i przyjaciółmi, otaczajmy się ludźmi życzliwymi, pielęgnujmy swoje pasje i oddawajmy się czynnościom, które dostarczają nam pozytywnej energii. Pamiętajmy też o sukcesach, nawet tych drobnych – celebrujmy te chwile i przypominajmy je sobie w trudniejszych momentach. Miejmy do siebie zdrowy dystans, akceptujmy swoje niedoskonałości i ograniczenia, ale starajmy się też wychodzić poza wygodą dla nas strefę komfortu w poszukiwaniu nowych wyzwań i doznań oraz zdobywania nowych umiejętności. Pomagajmy innym, czasami wystarczy nawet drobny gest wdzięczności, który dla drugiego człowieka znaczy wiele, a nam z pewnością dostarczy wiele pozytywnych emocji. Nauczmy się przebaczać, tkwienie w goryczy i złości niczego dobrego nie przyniesie. I koniecznie zadbajmy o swoje zdrowie i ciało – ważny jest sen, wartościowe posiłki oraz aktywność fizyczna.

A teraz uśmiechnij się „od ucha do ucha”, nawet jeśli jeszcze nie dostrzegasz powodów do radości. Śmiech to doskonałe lekarstwo na wszystko i recepta na szczęśliwe życie!

selfedu24TAGIselfedu24
szczęście psychologia pozytywna
selfedu24KOMENTARZEselfedu24
selfedu24INSTAGRAMselfedu24

@selfedu24.pl
Copyright © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone, selfedu24.pl
Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe