SelfEdu24 by Aneta Lange-Kępczyńska

Zaloguj
Rewolucja technologiczna

Rewolucja technologiczna - tu i teraz

Czy ostatnie i zapowiadane na najbliższy tydzień newsy technologiczne nie skłaniają Was do refleksji, że wchodzimy na kolejny etap rewolucji technologicznej, gdzie zaawansowana technologia i sztuczna inteligencja szybciej niż nam się zdaje wypełnią nasze otoczenie i codzienność?

Zaledwie kilka dni temu przeczytałam o nowych funkcjach asystenta głosowego Google Now, które ułatwią nam codzienne korzystanie z naszych smartfonów. Przy użyciu prostej komendy głosowej, w języku polskim, możemy wyszukać numer, zadzwonić lub podyktować i wysłać smsa do osoby z naszej bazy kontaktów. Dzięki integracji narzędzi Google, jak kalendarz, czy mapa, możemy z wyprzedzeniem otrzymać informację o konieczności wcześniejszego wyjścia na spotkanie lub wyjazd na lotnisko, w związku ze zmianą natężenia ruchu. Wkrótce po polsku nauczy się również mówić wirtualny asystent Apple (Siri) zapewne w iOS9 oraz Microsoftu (Cortana) w Windows 10. Uwaga, nauczy się naszego głosu!

Do sprzedaży trafiły też już pierwsze produkty z HomeKit, czyli urządzenia automatyki domowej, sterowane za pomocą głosu, przy użyciu - iPhonów, iPadów, czy Apple Watcha. A zapewne kolejnych ciekawych newsów możemy spodziewać się w najbliższy poniedziałek z San Francisco, gdzie odbędzie się konferencja amerykańskiego giganta „The Apple Worldwide Developers Conference” pod hasłem „Epicentrum zmian”.

No właśnie, czyżby użyteczność wygrała z obecną do niedawna walką o ochronę prywatności? Skoro urządzenia uczą się naszego głosu i nie mamy z tym większych problemów, a szereg innych rozwiązań dokonuje rejestru naszej aktywności fizycznej, czy pomiarów np. tętna (choćby popularne Endomondo), bądź śledzi nasze zachowanie w sieci, dostosowując treści, które mogą nas zainteresować (reklamy retargetowane). Zatem nasuwa się wniosek - jesteśmy już krok dalej.

„Najpierw powoli jak żółw ociężale, ruszyła maszyna po szynach ospale. Szarpnęła wagony i ciągnie z mozołem, i kręci się, kreci koło za kołem. I biegu przyspiesza, i gna coraz prędzej, i dudni, i stuka, łomoce i pędzi. A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na wprost…” :)

selfedu24TAGIselfedu24
nowe technologie
selfedu24KOMENTARZEselfedu24
selfedu24INSTAGRAMselfedu24

@selfedu24.pl
Copyright © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone, selfedu24.pl
Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe