SelfEdu24 by Aneta Lange-Kępczyńska

Zaloguj
Jak pokonać depresję?

Jak pokonać depresję? - nowe odkrycia

Okazuje się, że są nowe - dla niektórych całkiem przyjemne - metody, które mogą skutecznie pomóc w walce z depresją. Potwierdziły to wyniki badań, przeprowadzonych na Uniwersytecie Rutgersa w Stanach Zjednoczonych, opublikowane w magazynie "Translational Psychiatry".

Z badań tych wynika, że pozytywne działanie w walce z depresją daje połączenie ćwiczeń aerobowych z medytacją. Efekt jest piorunujący - wystarczy ćwiczyć i medytować dwa razy w tygodniu przez zaledwie dwa miesiące, aby zmniejszyć negatywne objawy depresji o 40 proc. !!!

Naukowcy oświadczyli, że uczenie się nowych umiejętności poznawczych może pomóc ograniczyć przytłaczające myśli, które pojawiają się w naszych głowach. Takie pozytywne efekty zaobserwowano właśnie podczas treningu medytacji w połączeniu z ćwiczeniami aerobowymi.

W 8-tygodniowym programie badawczym, przygotowanym przez amerykańskich naukowców pod przewodnictwem dra Brendona  Aldermana, wzięło udział 22 cierpiących na depresję kobiet i mężczyzn, a także 30 zdrowych mentalnie studentów. Naukowcy poddali również badaniom młode, bezdomne matki, u których zaobserwowano silne objawy depresyjne i podwyższony poziom lęku. We wszystkich przypadkach, po zakończonym programie, nastąpiła znacząca poprawa i wzrost motywacji do działania.

Depresja staje się obecnie jedną z cywilizacyjnych chorób na świecie, która dopada zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Według opinii WHO, do 2020 roku będzie to drugi problem zdrowotny na świecie! Mimo, że depresja jest tak powszechnym problemem, aż 60 proc. osób dotkniętych depresją nie korzysta z żadnej pomocy medycznej – alarmuje WHO.

Więcej:

Exercise and Meditation – Together – Help Beat Depression, Rutgers Study Finds

selfedu24TAGIselfedu24
walka z depresją stres medytacja ćwiczenia aerobowe
selfedu24KOMENTARZEselfedu24
selfedu24INSTAGRAMselfedu24

@selfedu24.pl
Copyright © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone, selfedu24.pl
Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe