SelfEdu24 by Aneta Lange-Kępczyńska

Zaloguj
Dzień Odnawiania Znajomości

Dzień Odnawiania Znajomości - z Social Media

Już 31 mln Polaków aktywnie korzysta z mediów społecznościowych, spędzając tu średnio ponad 2 godziny na dobę. Jak myślicie, czego szukamy w kanałach Social Media? Czy obchodzony 21 maja Dzień Odnawiania Znajomości podniesie dzienne statystyki odwiedzin? 

Bez wątpienia człowiek to istota społeczna, dla której relacje z innymi ludźmi odgrywają kluczową rolę. Rodzimy się z potrzebą miłości, przyjaźni i przynależności, czy rozwoju, dlatego też nic w tym dziwnego, że media społecznościowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i na dobre zagościły w naszej rzeczywistości internetowej.

Według ostatniego raportu „Digital, Social & Mobile Worldwide in 2015”, opublikowanego przez międzynarodową agencję We are social, 34% naszej populacji aktywnie korzysta ze swoich kont społecznościowych i ich liczba w porównaniu ze styczniem 2014 wzrosła o 8%.

Najchętniej odwiedzane przez nas platformy to: Facebook (35%), Google+ (19%), NK.PL (10%), Twitter (10%), Skype (7%), Fb Messenger (6%), Linkedin (5%), Badoo (5%), Instagram (5%) i Pinterest (5%).

Co więcej, co drugi Polak (45,65%) deklaruje, że media społecznościowe są nieodłączną częścią jego życia towarzyskiego, a liczba regularnie utrzymywanych kontaktów za ich pomocą nie odbiega od liczby kontaktów ze świata realnego (twarzą w twarz) – wynika z raportu Wave 8 „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o contencie, a baliście się zapytać”, opublikowanego w marcu 2015 r. przez Universal McCann.

Zatem czego szukamy w kanałach Social Media?

To oczywiście indywidualna kwestia. Sieć wykorzystujemy m.in. do nawiązywania nowych znajomości i odnowienia starych, korzystamy z nich, gdy poszukujemy pracy lub chcemy nawiązać konkretne kontakty biznesowe. Część z nas odczuwa potrzebę utrzymywania stałego kontaktu z przyjaciółmi, czy znajomymi, chce wymieniać się doświadczeniami, przeżyciami, osiągnięciami i dzielić razem emocje. Są też osoby, które czują nieodpartą potrzebę uznania i kieruje ich tu nadzieja na spełnienie swoich potrzeb, lub po prostu jest to sposób na zabicie nudy lub zaspokojenia swojej ciekawości.

Pełne raporty znajdziecie, klikając na link:

 

selfedu24TAGIselfedu24
selfedu24KOMENTARZEselfedu24
selfedu24INSTAGRAMselfedu24

@selfedu24.pl
Copyright © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone, selfedu24.pl
Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe