SelfEdu24 by Aneta Lange-Kępczyńska

Zaloguj
Czy kołysanie w hamaku jest zdrowe?

Czy kołysanie w hamaku jest zdrowe? - nowe odkrycia naukowców

Na zewnątrz wprawdzie jeszcze zima, ale tylko patrzeć jak nastanie wiosna i długo wyczekiwana majówka. Wielu z nas spędzi ten czas w ogrodzie, grillując, czy wypoczywając na hamaku. No właśnie, ale czy hamak jest zdrowy dla dorosłego człowieka?

O komforcie zasypiania w hamaku doskonale wiedzą Ci, co z niego korzystają. Idealny sposób na odprężenie… W hamaku ciało błyskawicznie układa się tak, że nic nas nie uwiera, w przeciwieństwie do niektórych łóżek, gdzie potrzebujemy więcej czasu, aby znaleźć dogodną dla siebie pozycję. W hamaku sen przychodzi lekko i nieoczekiwanie…

Teraz nowe badania naukowców z Uniwersytetu Genewskiego w Szwajcarii dowodzą, że zalet zasypiania podczas kołysania jest znacznie więcej. Kołysanie nie tylko prowadzi do lepszego snu, ale także zwiększa konsolidację pamięci, która zachodzi w tym czasie. 

Każdy rodzic, który kołysał swoje niemowlę, nie raz przekonał się, jak szybko dziecko zasypia w ten sposób. Nowe badania pokazują, że osoby, które zasnęły w trakcie kołysania miały również głębszy sen w nocy, kluczowy dla właściwej regeneracji. A więc hamaki w ruch :). Warto udać się na 45-minutową drzemkę, aby w nocy spać mocniej i zdrowiej.

Więcej:

https://www.sciencedaily.com/releases/2019/01/190124110844.htm

selfedu24TAGIselfedu24
sen badanie mózgu kołysanie
selfedu24KOMENTARZEselfedu24
selfedu24INSTAGRAMselfedu24

@selfedu24.pl
Copyright © 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone, selfedu24.pl
Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe